MC Networking

Shqipëria feston me barazim, kuqezinjtë shkojnë në Europian si “kokë” grupi

Shqipëria barazoi pa gola në “Air Albania”, në ndeshjen e fundit kualifikuese ndaj Ishujve Faroe.

Raste të pakta shënimi, me një dominim të lehtë të kuqezinjve, që gjithsesi e kishin të vështirë për të gjetur rrugën e rrjetës.

Një barazim që i garanton Shqipërisë vendin e parë në grup. Kombëtarja shqiptare kualifikohet në Europian si “kokë” grupi me 15 pikë, po aq sa edhe Çekia e vendit të dytë.

Pas ndeshjes, në fushë shpërtheu festa, me kuqezinjtë që festuan kështu kualifikimin në Europianin e Gjermanisë, që do të mbahet verën e ardhshme.

  • Comments

0 Comments:

Copyright © 2015 MCN TV Të gjitha të drejtat e rezervuara
Dizenjuar dhe Programuar nga MCN
Scroll to Top