MC Networking

Tension në fund të Tirana-Bylis, tifozët “pushtojnë” fushën dhe sulmojnë arbitrin

Është mbyllur me tension, sfida mes Tiranës dhe Bylisit. Barazimi 2-2, ka zbritur bardheblutë në vendin e dytë në renditje, duke i dhënë kreun Partizanit.

Kontestimet në këtë takim ishin ta shumta, ndaj arbitrit Kridens Meta. Ky i fundit akordoi një penallti të dyshimtë në minutën e 79-të për Bylisin, nga e cila erdhi edhe goli i barazimit.

Në fund, lojtarë dhe stafi i Tiranës rrethuan gjyqtarin, duke protestuar, ndërsa u përfshinë edhe tifozët.

Një numër i madh tifozësh, u futën në fushë dhe u nisën drejt arbitrave, duke i sulmuar ata. Duhej ndërhyrja e policisë, që situata të qetësohej dhe arbitrat u drejtuan në dhomat e ndeshjes.

  • Comments

0 Comments:

Copyright © 2015 MCN TV Të gjitha të drejtat e rezervuara
Dizenjuar dhe Programuar nga MCN
Scroll to Top