MC Networking

Mban bllokuar foltoren, Nikolla paralajmëron Berishën dhe ndërpret seancën (VIDEO)

Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla ka paralajmëruar kryedemokratin Sali Berisha me vërejtje për përjashtim nga seanca e sotme parlamentare, për shkak të bllokimit të foltores prej tij.

Gjithçka pas momenteve të tensionit lidhur me diskutimin për projektin e Portit të Durrësit, ku mazhoranca votoi që të diskutohet për 6 orë për këtë çështje, ndërkohë që opozita kërkon më tepër kohë.

Pasi i kujtoi rregulloren Berishës për përjashtim, Nikolla e ndërpreu seancën parlamentare për 5 minuta.

Ju tërheq vëmendjen lironi foltores, kalojmë në pikën tjetër të masave disiplinore, vërejtje për zënien e foltores.

Ndërkohë Berisha vijon fjalimin nga foltorja duke transmetuar gjithçka nga faqja e tij në Facebook.

 

  • Comments

0 Comments:

Copyright © 2015 MCN TV Të gjitha të drejtat e rezervuara
Dizenjuar dhe Programuar nga MCN
Scroll to Top