MC Networking

Pak para Samitit të BE/ Rama: Sa turp për Evropën kjo çështje bullgare!

Pak para nisjes së Samitit të BE-së që pritet të mbahet në Bruksel, kryeministri Edi Rama e konsideron si “turp për Evropën çështjen bullgare”.

Në postimin e tij në “Twitter” kreu i qeverisë shprehet:

Është një ditë e re në Evropë, por jo në Bullgari! Sa turp për Evropën kjo çështje bullgare! Në mes të një lufte shumë të nxehtë në oborrin e pasmë të Evropës, një vend i NATO-s merr peng dy vende të tjera të NATO-s nën vështrimin e 26 vendeve të BE-së që qëndrojnë të qetë në një shfaqje të frikshme impotence!”

  • Comments

0 Comments:

Copyright © 2015 MCN TV Të gjitha të drejtat e rezervuara
Dizenjuar dhe Programuar nga MCN
Scroll to Top