MC Networking

Atentat me armë zjarri ndaj kryeministrit të Sllovakisë, mbetet i plagosur (VIDEO)

Kryeministri i Sllovakisë Robert Fico është plagosur me armë zjarri.

Mediat e huaja raportojnë se ngjarja ndodhi gjatë një takimi që Fico ka zhvilluar në një zonë jashtë Bratislavës.

Associated Press raporton se kryeministri sllovak është dërguar në spital.

Një person është arrestuar për ngjarjen e rëndë. Kryeministri sllovak 59 vjeç, fillimisht u fut në një makinë nga ekipi i tij i sigurisë dhe raportet lokale thonë se ai më pas u transportua me helikopter në spital.

  • Comments

0 Comments:

Copyright © 2015 MCN TV Të gjitha të drejtat e rezervuara
Dizenjuar dhe Programuar nga MCN
Scroll to Top
Atentat me armë zjarri ndaj kryeministrit të Sllovakisë, mbetet i plagosur (VIDEO) | MCN TV

Error

The website encountered an unexpected error. Please try again later.