MC Networking

“6 orë diskutim për Portin e Durrësit”/ Tensione në Kuvend, Berisha dhe opozita bllokojnë foltoren (VIDEO)

Kreu i grupit parlamentar socialist Taulant Balla në replikë ndaj kryedemokratit Sali Berisha deklaroi se foli 7 minuta mbi kohën e lejuar.

Balla deklaroi se nuk do të rresht së përshëndeturi qeverinë që ka ditur që ka ndaluar çdo person non grata të pijë dhe kafe në marinën e Durrësit dhe jo më të blejë prona.

Duke kërkuar replikë me të, kryedemokrati Sali Berisha dhe deputetët e opozitës bllokuan foltoren, duke kërkuar që të mos ketë limit kohor për diskutimin për portin e Durrësit.

Gjithçka pasi Balla kërkoi të hidhet në votim që për këtë çështje të diskutohet pët 6 orë, ndërkohë që opozita kërkon të mos ketë limit për këtë çështje kaq madhore.

Propozimi i Ballës u votua me 71 vota pro.

  • Comments

0 Comments:

Copyright © 2015 MCN TV Të gjitha të drejtat e rezervuara
Dizenjuar dhe Programuar nga MCN
Scroll to Top