MC Networking

Ulet numri i të infektuarve më Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, Ministria e Shëndetësisë raporton se nga 1664 testime të kryera kanë rezultuar pozitivë me virus 195 qytetarë, nddërsa kanë humbur betejën 3 persona.

Rastet pozitive me COVID19, janë në këto bashki: 63 në Tiranë, 23 në Fier, 18 në Durrës, 12 në Berat, 10 në Lushnje, 9 në Mallakastër, 8 në Vlorë, nga 5 qytetarë në Gjirokastër, Sarandë, Lezhë, Tropojë, 4 në Krujë, nga 3 qytetarë në Kurbin, Mat, Kuçovë, Skrapar, Librazhd, nga 2 qytetarë në Selenicë, Patos, Roskovec, nga 1 qytetar në Kukës, Himarë, Dropull, Përmet, Këlcyrë, Tepelenë, Memaliaj.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 161 pacientë, nga të cilët 18 janë në gjendje më të rënduar. Në të gjithë vendin janë 7431 pacientë aktivë me COVID19. Janë shëruar 183 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 189,227 që nga fillimi i epidemisë. Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve.

Statistika (29 Nëntor 2021)

Raste të reja ditore 195

Të shëruar në 24 orë 183

Të shtruar në spitale 161

Humbje jete në 24 orë 3

Testime ditore 1664

Testime totale 1,392,736

Raste pozitive 199,750

Raste të shëruara 189,227

Raste Aktive 7,431

Humbje jete 3,092

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 3822

Fier 713

Gjirokastër 540

Shkodër 481

Berat 435

Durrës 400

Elbasan 336

Vlorë 235

Korçë 198

Lezhë 153

Dibër 66

Kukës 52

  • Comments

0 Comments:

Copyright © 2015 MCN TV Të gjitha të drejtat e rezervuara
Dizenjuar dhe Programuar nga MCN
Scroll to Top